Banery i siatki

mesh_01Tkaniny powlekane do wydruków wielkoformatowych można podzielić na 4 grupy kierując się kryterium zastosowania jak i specyfiki materiału.

Frontlit

Frontlity znajdujące najbardziej powszechne zastosowania jako nośnik reklamy, na którą światło pada z przodu. Jest to materiał winylowy przeznaczony do druku jednostronnego. Frontlity różnią się gramaturą (w ofercie od 440 do 510 g/m2)oraz charakterystyką powierzchni.

Backlit 

Backlity są tkaniną banerową znajdująca swoje zastosowanie jako nośnik reklam podświetlanych od tyłu. Specjalny materiał idealnie rozprasza światło, przeznaczony do sitodruku i druku solwnetowego. (w ofercie baklity o gramaturze 500 i 510 gr/m2).

Mesh

Mesh to materiał o strukturze siatki umożliwiającej swobodny przepływ światła i powietrza. Zapewnia dobra widoczność dlatego najczęściej wykorzystywany jako nośnik reklamy umieszczanej na budynkach. W ofercie posiadamy siatki z podkładem i bez podkładu, z przeplotem i bez przeplotu w różnych gramaturach(od 240 g/m2 do 340 g/m2).

Blockout

Blockout jest materiałem przeznaczonym do zadruku obustronnego z przekładką niwelującą przenikanie światła przez co obie strony wydruku są równie czytelne (gramatura od 440 do 780 g/m2).

Ze względu na sposób produkcji tkaniny pokrywane dzielimy na:

  • Tkaniny laminowane powstają wskutek laminowania na gorąco masą PCW włókien poliestrowych
  • Tkaniny powlekane są poliestrowa tkaniną, na którą w procesie produkcji wylewa się płyną masę PCW; powlekanie zapewnia tkaninie większą odporność, trwałość a przez to tkaniny powlekane odznaczają się generalnie większa żywotnością od tkanin laminowanych